Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zareaguje na to, co się dzieje w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Wtorek, 24 Marzec 2009 15:12
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiada, że będzie reagować na sytuację w TVP, która od kilku dni oskarżana jest o promocję jednego z ugrupowań politycznych - Libertas. 

 
- Niewątpliwie w najbliższych dniach podejmiemy w tej sprawie kroki. Uważamy, że taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca w publicznej telewizji, obojętnie czy chodzi o partię Libertas, czy jakąkolwiek inną - zapowiedział szef KRRiT Witold Kołodziejski.
Sytuację najpierw przeanalizuje departament prawny Krajowej Rady i sprawdzić np. jak to wygląda od strony realizacji ustawowych zadań TVP - czy telewizja publiczna realizuje ustawowe zadania misyjne.
Działań ze strony KRRiT oczekuje m.in. szefowa sejmowej komisji kultury Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), która promocję Libertas na antenach TVP uważa
za złamanie wszelkich standardów, jakie powinny obowiązywać nadawcę publicznego.
Zarzuty o promocję Libertas na antenach TVP pojawiły się w piątek, kiedy TVP Info przeprowadziło ok. 20-minutową transmisję konferencji prasowej założyciela ugrupowania - irlandzkiego milionera Declana Ganleya.

Źródło http://www.wirtualnemedia.pl/article/2668201_Bedziemy_reagowac_na_to_co_sie_dzieje_w_TVP.htm

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie