Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

GW: Farfał jako obrońca pluralizmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 25 Marzec 2009 05:43
Nasila się konflikt dziennikarzy TVP z prezesem Piotrem Farfałem. Nie wiadomo, kto poprowadzi dziś program "Temat dnia". Zgodnie z planem powinna to zrobić Małgorzata Wyszyńska, bo to ona będzie dziś prezentować "Wiadomości" o 19.30. Nieoficjalnie wiadomo, że odmówiła. Dlaczego? Bo "Temat dnia" został w poniedziałek wykorzystany do celów partyjnych: do promocji miliardera Declana Ganleya, eurosceptyka, który właśnie założył w Polsce partię.

Problem z Ganleyem powstał w piątek, gdy do "Wiadomości" przyszło polecenie, że miliarder ma być gościem "Tematu dnia" o 17.20 w "Jedynce". Na listach jego partii Libertas o mandaty do europarlamentu będą ubiegać się działacze LPR. A to właśnie LPR rekomendowała Piotra Farfała do zarządu TVP. Powstało podejrzenie, że to Farfał promuje Ganleya. Ostatecznie w piątek "Temat dnia" spadł z anteny (przegrał z Adamem Małyszem skaczącym w Planicy), ale wywiad Piotra Kraśki z Ganleyem został wyemitowany w poniedziałek. Z tego powodu Kraśko odmówił poprowadzenia "Wiadomości" do końca tygodnia.

Wczoraj Farfał wydał oświadczenie, że nie było jego polecenia w sprawie promowania Ganleya i Libertas. I zapowiada, że TVP wystąpi do sądu o ochronę dóbr osobistych. Dalej oświadcza: "Pod moim kierownictwem TVP będzie otwarta i pluralistyczna i zgodnie z ustawą o RTV będzie prezentować pełne spektrum poglądów społeczno-politycznych, w tym także tych marginalizowanych przez media komercyjne. Żadna cenzura polityczna nie będzie miała miejsca w telewizji publicznej".

Więcej: Gazeta Wyborcza (25 marca 2009 r.): Farfał jako obrońca pluralizmu
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie