Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Rz: Sprawozdawcze kłopoty w KRRiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 25 Marzec 2009 05:50

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie może dojść do porozumienia w sprawie ostatecznej wersji sprawozdania ze swojej działalności. Dwóch członków Rady domaga się uzupełnienia tekstu o pozytywną ocenę zmian, które zaszły w ostatnich miesiącach w zarządach TVP i Polskiego Radia.

 


Proponowana przez Lecha Haydukiewicza (rekomendowany do KRRiT przez LPR) i Tomasza Borysiuka (z rekomendacji Samoobrony) ocena ta miałaby stwierdzać, że "Krajowa Rada z zadowoleniem przyjęła zmiany, które nastąpiły w mediach publicznych w ostatnim kwartale 2008 r.".

Szef KRRiT Witold Kołodziejski powiedział, że dla niego sprawa jest oczywista - jeśli poprawka w tym kształcie nadal będzie forsowana, Krajowa Rada w ogóle nie złoży sprawozdania. Jak dodał, jego zdaniem wówczas KRRiT powinna zostać rozwiązana.

Pod koniec 2008 r. rada nadzorcza TVP doprowadziła do zawieszenia prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego i dwóch członków zarządu: Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. W efekcie dziś zarząd TVP stanowi jednoosobowo Piotr Farfał jako p.o. prezes spółki. W Polskim Radiu doszło do odwołania prezesa Krzysztofa Czabańskiego i członka zarządu Jerzego Targalskiego. Zarząd radia tworzą: Robert Wijas - jako p.o. prezes i Michał Dylewski.

Więcej: Rzeczpospolita (24 marca 2009 r.): Sprawozdawcze kłopoty w KRRiT
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie