Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

KRRiT nie skróciła sobie kadencji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 01 Kwiecień 2009 08:35

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wreszcie się porozumiała i przyjęła sprawozdanie za ubiegły rok. Wczoraj minął ostateczny termin, w którym KRRiT musiała przedstawić sprawozdanie ze swojej działalności Sejmowi, Senatowi i prezydentowi. Gdyby tego nie zrobiła, zostałaby rozwiązana.

 


Dlaczego doszło do tego w ostatniej chwili? Powodem był zapis forsowany przez dwóch członków rady: Tomasza Borysiuka (z rekomendacji Samoobrony) i Lecha Haydukiewicza (rekomendowanego przez LPR), głoszący, że KRRiT „z zadowoleniem przyjęła zmiany, które nastąpiły w mediach publicznych w ostatnim kwartale 2008 r.”. Chodzi o zawieszenie prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego oraz członków zarządu Sławomira Siwka i Marcina Bochenka, a także przejęcie władzy w spółce przez Piotra Farfała. Z kolei w Polskim Radiu odwołano prezesa Krzysztofa Czabańskiego i jego zastępcę Jerzego Targalskiego.

Więcej: Rzeczpospolita (1 kwietnia 2009 r.): KRRiT nie skróciła sobie kadencji

 

 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie