Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Pracownicy TVP: Nie jesteśmy kolesiami prezesów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 08 Kwiecień 2009 04:16

Wczoraj Gazeta Wyborcza opublikowała list, w którym znanie artyści wezwali do bojkotu TVP 3 maja. Na list odpowiadają pracownocy TVP. - Wepchnięcie nas, dziennikarzy, realizatorów, operatorów, scenografów i innych pracowników twórczych od wielu lat pracujących w telewizji, do jednego worka z kolesiami kolejnych prezesów, mocno nas zabolało - czytamy w liście, pod którym podpisały się związki zawodowe zrzeszające pracowników TVP i radia publicznego.Apel pracowników wyraża opinię, że za upolitycznienie mediów odpowiadają sami politycy, a nie - jak napisała Agnieszka Holland w swoim liście - "milczący pracownicy radia i telewizji".

 


- Od słynnej "sejmowej nocy sztyletów" czyli rękami Jarosława Kaczyńskiego i jego wspólników dokonanej czystki w TVP wysłaliśmy dziesiątki pism, odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z przedstawicielami naszego parlamentu, w którego gestii są sprawy mediów - piszą związkowcy.

Ich zdaniem winę ponoszą ci, którzy "mienią się politykami". - Gdzie jest rząd z Premierem na czele? Gdzie Minister Skarbu pełniący funkcje właścicielskie? - pytają retorycznie w liście. Na apel znanych ludzi kultury związkowcy odpowiadają cytatem z listu Agnieszki Holland: "...jesteśmy odpowiedzialni za własne podwórko przede wszystkim i za jakość naszej demokracji".

List jest podpisany przez: Związek Zawodowy Pracowników Twórczych, TVP S.A. WIZJA, Związek Zawodowy Dziennikarzy Radia i Telewizji, Związek Zawodowy Operatorów Obrazu i Dźwięku Telewizji Polskiej S.A. i Związek Zawodowy Operatorów Obrazu i Dźwięku oraz Asystentów Operatorów Obrazu Telewizji Polskiej S.A.

Źródło: Gazeta Wyborcza (8 kwietnia 2009 r.): Pracownicy TVP odpowiadają artystom: Nie jesteśmy "kolesiami prezesów"
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie