Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Nieprawidłowości w Polskim Radiu w prokuraturze. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksander Szymański   
Piątek, 10 Kwiecień 2009 22:43

Zarząd Polskiego Radia złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niekorzystnego rozporządzenia mieniem w spółce - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Mateusz Martyniuk.

- W zawiadomieniu nie wskazano nikogo personalnie, wskazano za to szereg działań, w ocenie autorów, przynoszących szkodę spółce - zaznaczył Martyniuk. Poinformował też, iż obecnie Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające.

O nieprawidłowościach informowała ”Gazeta Wyborcza”, która wcześniej ujawniła wyniki przeprowadzonej w Trójce kontroli. W czasie, gdy stacją kierował Krzysztof Skowroński (był dyrektorem Programu III od lipca 2006 roku do lutego br.), miało dochodzić do nadużyć przy wypłacaniu honorariów dziennikarskich – dostawały je osoby, które nie występowały na antenie i nie przygotowywały materiałów. Skowroński tłumaczył radzie nadzorczej m.in., że w ten sposób radio oszczędzało (honoraria pozwalają zastosować wyższe koszty uzyskania przychodów, co obniża podatki).

Minister skarbu zlecił przeprowadzenie audytu pod koniec ubiegłego roku, po zawieszeniu przez radę nadzorczą dwóch, obecnie już odwołanych, prezesów spółki: Krzysztofa Czabańskiego i Jerzego Targalskiego.

  

Źródła:  http://www.rp.pl/artykul/2,289411.html

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=18371

LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie