Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Farfał pozostaje "u steru" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Bychawska   
Czwartek, 16 Kwiecień 2009 07:28
P.o. prezes TVP Piotr Farfał pozostaje na swoim stanowisku - radzie nadzorczej zabrało jednego głosu do jego zawieszenia
Za zgłoszonym przez PiS wnioskiem głosowało czterech spośród ośmiu członków rady.
O zawieszenie Farfała wnioskował Krzysztof Czabański, oprócz niego wniosek poparli: Janina Goss i Bogusław Szwedo, czwarty głos należał do Tomasza Rudomino (w radzie nadzorczej z rekomendacji Samoobrony). Czterech pozostałych członków rady nadzorczej: Ireneusz Fryszkowski, Łukasz Moczydłowski, Szymon Czynsz (rekomendowani przez LPR) oraz Piotr Wawrzeński (rekomendowany przez Samoobronę) głosowali przeciw.

Tak samo głosy rozłożyły się przy wniosku o przywrócenie zawieszonych od grudnia trzech prezesów TVP: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

Krzysztof Czabański zapowiedział, że w tej sytuacji będzie wnioskował o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej, które miałoby być poświęcone już tylko sprawom personalnym. "Ponowię na nim wnioski o zawieszenie p.o. prezesa Piotra Farfała i przywrócenie trzech zawieszonych prezesów" - powiedział PAP Czabański. Dodał, że ponowi też wniosek o odwołanie szefa rady nadzorczej Łukasza Moczydłowskiego - we wtorek nie znalazła się większość, by taki wniosek poddać pod głosowanie.

Źródło PAP, ika (16 kwietnia 2009)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie