Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Lokalne - lubuskie


Obywatel może sobie pytać. Odpowiedzi nie będzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dobiesław Barczyński   
Poniedziałek, 20 Wrzesień 2010 15:40
Każdy obywatel ma prawo do informacji o działaniach urzędów, które są utrzymywane z jego podatków. Co z tego, kiedy w województwie lubuskim ten przepis jest nagminnie łamany. Taki wniosek płynie z badań przeprowadzonych w naszym regionie .
Prowokację przeprowadziło Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej we współpracy z Kliniką Dialogu. To organizacje pozarządowe, które stawiają sobie za cel podniesienie jakości życia publicznego w Polsce. Wiosną i latem 2010 r. rozesłały do instytucji w całym kraju e-maile z prośbą o udostępnienie informacji publicznej. W województwie lubuskim wytypowano 13 placówek. Wśród nich były urzędy miasta, starostwa powiatowe, biblioteki szkolne i szpitale z Żagania, Żar, Zielonej Góry i Gorzowa.
Więcej…
 
Boimy się ,,Dnia spieczonego bliźniaka" czy ,,zimnego Lecha"... Czy czasem nie przesadzamy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dobiesław Barczyński   
Poniedziałek, 13 Wrzesień 2010 20:02
Kaczki pieczone, czy mrożone. Lechy z lodówki, czy z puszki. Co jeszcze wolno, a czego nie wolno pisać, mówić? Chyba przesada z tym oburzaniem się. Czy protestują powodzianie, gdy w telewizji reklamuje się górskimi potokami wodę mineralną?
Władze Czarnkowa nie ugięły się i nie zmieniły nazwy święta, choć naciski były z wielu stron.
(Fot.: BlogoStan, mmpoznan.pl)
Źródło: Gazeta Lubuska, 31 sierpnia 2010,   Dziennikarka obywatelska ankabee, mmgorzow.pl; oprac.: (map)
LAST_UPDATED2
 
Sąd Najwyższy: wyrok na korzyść dr Trojanowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dobiesław Barczyński   
Wtorek, 31 Sierpień 2010 18:59
Kontrowersyjny pracownik naukowy został zwolniony, bo rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego stracił do niego zaufanie. Jednak zdaniem Sądu Najwyższego takie uzasadnienie nie wystarcza. Teraz sprawa wróci do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. A doktor Marek Trojanowski po czterech latach "wygnania" ma szansę na powrót do pracy.
LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Dwie nowe telewizje. Od przybytku głowa nie boli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dobiesław Barczyński   
Środa, 04 Sierpień 2010 14:52
Jesienią, jeszcze przed wyborami, mają działać w Zielonej Górze aż dwie nowe telewizje. Pierwszą poprowadzi spółka Rynku Rolno-Towarowego, drugą prywatni biznesmeni .
Więcej…
 
"Gazeta" przeprasza Jacka Frątczaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dobiesław Barczyński   
Czwartek, 01 Lipiec 2010 06:26
Wydawca AGORA S.A., redaktor naczelny Paweł Krysiak, autor felietonu Jacek Uglik
My niżej podpisani przepraszamy Pana Jacka Frątczaka za sformułowania zawarte w treści felieton autorstwa Jacka Uglika ("Dziś grzmią niedola! Wczoraj pasjansa stawiali" - felieton Jacka Uglika z dnia 27.04.2010), w którym zostały zakwestionowane kwalifikacje Pana Jacka Frątczaka w zakresie prowadzenia imprez żużlowych, a także przypisano mu odpowiedzialność za zdarzenia, które nie leżą w jego kompetencjach. Powyższe naruszyło dobra osobiste Pana Jacka Frątczaka, za co wydawca, redaktor naczelny, a w szczególności autor felietonu serdecznie przepraszają.
 Źródło: Gazeta Wyborcza – Zielona Góra, 30.06.2010, www.gazeta.pl
 
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie