Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Lokalne - mazowieckie


Czy dziennikarka Gazety Mławskiej naruszyła dobra osobiste? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Środa, 29 Wrzesień 2010 12:58
Do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynął pozew stwierdzający naruszenie dóbr osobistych przez Spółdzielnie Pracy Ciech - Press w Ciechanowie. Spółdzielnia jest wydawcą Gazety Ciechanowskiej i m.in. Gazety Mławskiej. 
Więcej…
 
Tygodnik Nowy Dzwon wolny od postępowania sądowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Wtorek, 07 Wrzesień 2010 21:02
Sąd Rejonowy w Siedlcach wydał zarządzenie o bezskuteczności prywatnego aktu oskarżenia wniesionego przeciwko redaktor naczelnej gazety Nowy Dzwon - tygodnika informacyjnego z Mińska Mazowieckiego. Redaktorce naczelnej zarzucano czyn z art 212 kodeksu karnego. Oskarżyciel nie uzupełnił braków formalnych aktu oskarżenia i nie zapłacił wymaganej kwoty  tytułem zryczałtowanej równowartości wydatków postępowania. Zarządzenie jest prawomocne i tym samym czyni prywatny akt oskarżenia bezskutecznym. 
LAST_UPDATED2
 
Akt oskarżenia dla dziennikarza za ujawnienie akt w sprawie seksafery PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Środa, 21 Lipiec 2010 21:37

Dnia 7 lipca, do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wpłynął akt oskarżenia przeciwko byłemu dziennikarzowi Dziennika. 
Zarzut to rozpowszechnianie bez zgody sądu materiałów z postępowania przygotowawczego w sprawie seksafery. Akt oskarżenia sformułowano na podstawie trzech artykułów, które dziennikarz zamieścił w styczniu w Dzienniku. 

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Wpłynął akt oskarżenia przeciwko gazecie lokalnej w Mińsku Mazowieckim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Środa, 14 Lipiec 2010 17:32
 W dniu 28 maja do Sądu Rejonowego w Siedlcach wpłynął akt oskarżenia przeciwko redaktor naczelnej gazety Nowy Dzwon. Jest to tygodnik lokalny, który kolportuje prasę w Mińsku Mazowieckim. Redaktor naczelnej zarzuca się pomówienie, tj. czyn z art 212 kodeksu karnego. Do tej pory nie został wydany wyrok w tej sprawie.
 
W Mławie ukazał się bezpłatny tygodnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lukasz Lebski   
Poniedziałek, 12 Lipiec 2010 17:07
Na początku lipca ukazał się pierwszy numer nowego bezpłatnego tygodnika ”Extra Mława”. Wydawcą jest Telewizja Mława Reklama. Zgodnie z założeniem, 16-stronicowy tygodnik ma mieć 6 tys. egzemplarzy nakładu. Kolportowany jest co wtorek w sklepach i instytucjach 12 gmin powiatu mławskiego. Redaktorem naczelnym został Krzysztof Polakowski, który jest odpowiedzialny za dział reklamy w Telewizji Kablowej Mława. Tygodnik wydawany jest na podstawie umowy franczyzowej z warszawską spółką Extra Media.

Źródło: Press.pl (8 lipca 2010 roku) Zadebiutował bezpłatny tygodnik "Extra Mława"
 
LAST_UPDATED2
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie