Strona główna

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Lokalne - świętokrzyskie


Odwołanie Rakoczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktoria   
Niedziela, 17 Październik 2010 19:26
Dominik Rakoczy został odwołany ze stanowiska dyrektora TVP Kielce.
LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Zmiany personalne w TVP Kielce PDF Drukuj Email
Wpisany przez korespondent świętokrzyski   
Niedziela, 05 Wrzesień 2010 22:21

Dyrektor TVP Kielce Dominik Rakoczy zwolnił w lipcu kierowniczkę redakcji Magdalenę Porwet, byłą rzeczniczkę świętokrzyskich strażaków i członka rady programowej Radia Kielce z ramienia PiS. W ostatnich tygodniach z pracą pożegnały się trzy dziennikarki,
a także kierownik produkcji i realizator.
Pozostali dziennikarze twierdzą, że Rakoczy czyści redakcję z ludzi, którzy mogą być kojarzeni z poprzednim układem i chce się przypodobać nowemu zarządowi, zdjąć z siebie piętno mianowanego przez PiS dyrektora.


Roszady w kieleckiej redakcji następują wraz ze zmianami w centrali TVP. Niedawno od wpływu na nią zostały odsunięte osoby związane z PiS. Rządzą teraz ludzie lewicy. Chociaż dyrektor twierdzi, że w jego posunięciach nie ma żadnej polityki, faktem jest,
że do TVP Kielce powrócił po długiej przerwie Artur Świtoń, dziennikarz, a także działacz lewicy. Kilka lat temu był on członkiem rady miejskiej SLD. Została też przyjęta duża grupa stażystów. Dyrektor zaprzecza pogłoskom o chęci wymiany całego zespołu dziennikarskiego i twierdzi, że zmienia redakcję, bo chce, aby pracowali w niej wyłącznie profesjonaliści.

.  

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (05 września 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8338616,TVP_Kielce__Idzie_nowe__znaczy_wraca_stare.html


 
W Kielcach powstaje pierwsza w Polsce rozgłośnia samorządowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez korespondent świętokrzyski   
Sobota, 04 Wrzesień 2010 08:22

Nowe radio internetowe, a może nawet naziemne, powstaje w Kielcach.

Urząd Marszałkowski, który będzie założycielem stacji, ma opracować program działania do końca roku.

Radio ma być dobrym sposobem na oszczędności, bo sporo pieniędzy pochłaniają reklamy medialne, które będą teraz  ograniczone do minimum.

Organizatorzy stawiają na zdolnych ludzi, ale niewykluczone, że zostaną też zatrudnieni profesjonalni dziennikarze radiowi.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (03 września 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8334682,Nowe_radio_w_Kielcach.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754


 
Prokuratura odrzuciła doniesienie Lipca na Palikota PDF Drukuj Email
Wpisany przez korespondent świętokrzyski   
Sobota, 04 Wrzesień 2010 08:15

Świętokrzyski poseł PiS-u Krzysztof Lipiec złożył w prokuraturze doniesienie o naruszeniu czci posła Przemysława Gosiewskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

W lipcu Palikot we wpisie w swoim blogu pt. "Gosiewski żyje" zażartował, że widziano go na peronie we Włoszczowie, "jak zmagał się z Ruskimi, ale dał radę". Była to reakcja na wniosek o ekshumację zwłok, z którym wystąpił do prokuratury pełnomocnik wdowy po byłym wicepremierze i świętokrzyskim pośle. "Trzeba ekshumacji wszystkich zwłok, bo być może Rosjanie je porwali i dziś przetrzymują na granicach dawnego imperium. Tak, jesteśmy szaleni. Jesteśmy wariatami - to Nasze Życie" - pisał polityk PO.
Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Ta odmówiła wszczęcia dochodzenia, nie dopatrując się znamion czynu zabronionego.

Poseł Lipiec krytycznie odniósł się do tej decyzji. Według niego prokuratura daje przyzwolenie na znieważanie zmarłych oraz brak szacunku dla dotkniętej tragedią rodziny.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (03 września 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8334672,Doniesienie_Lipca_na_Palikota_odrzucone.html


 
Konkurs na prezesa Radia Kielce znowu nie rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez korespondent świętokrzyski   
Wtorek, 17 Sierpień 2010 06:50

Do ostatniego etapu , poniedziałkowych rozmów kwalifikacyjnych,  doszło czterech kandydatów.   Najwyżej oceniono kandydatury panów Tadeusza Sadowskiego i Janusza Knapa, nie było jednak większości, która pozwoliłaby wybrać prezesa.

Zdecydowano, że nie będzie ogłaszany kolejny konkurs. Prezydent RP podpisał bowiem nowelizację ustawy medialnej, a to oznacza, że rozwiązane zostaną rady nadzorcze publicznego radia i telewizji. Dlatego postanowiono, że pan Andrzej Kopeć będzie oddelegowany z rady nadzorczej do pełnienia obowiązków prezesa do 29 października.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (16 sierpnia 2010r.)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8259577,Znow_nie_wybrano_prezesa_Radia_Kielce__I_konkursu.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754


 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie