Strona główna Rada Programowa

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Rada programowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 22 Listopad 2008 15:26

Ewa Barlik 

Ewa Barlik, długoletnia dziennikarka, aktualnie jest dyrektorem biura Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz członkiem kapituły Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Inicjatorka i współorganizatorka kampanii „wykreśl 212 kk”.

Halina Bortnowska

publicystka, ekumenistka, działaczka społeczna. W latach 1961-1983 redaktor i sekretarz redakcji miesięcznika Znak. Od 1986 r. członek Komitetu Helsińskiego w Polsce. Współzałożycielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, obecnie członkini Rady Fundacji. Od 1992 r. jest animatorką Warsztatów Dziennikarskich Młodych „Polis” w Warszawie, które są skierowane m.in. do studentów, młodych dziennikarzy, młodzieży szkolnej czy osób osadzonych w zakładach karnych i mają na celu promowanie światowych standardów dziennikarstwa. Do 1999 r. pracowała jako redaktor naczelny „Polis – pisma o sztuce życia publicznego”. Zainicjowała projekt Internetowa Gazeta Festiwalu Nauki. Jej publikacje ukazują się na łamach m.in.: Gazety Wyborczej, miesięcznika Znak, Tygodnika Powszechnego. Prowadzi blog Myślennik.

Jerzy Kisielewski

dziennikarz, prowadzi audycję "Śniadanie w parlamencie" w radiu VOX FM na temat Parlamentu Europejskiego. Jest synem Stefana Kisielewskiego oraz pełnił funkcję prezesa Fundacji jego imienia. Był także współpracownikiem Programu II Polskiego Radia i TVP.

dr Anna Niżanowska - Horodecka

doktor nauk prawnych, adwokat, specjalistka z zakresu prawa autorskiego, autorka monografii pt. „Prawo do integralności utworu”, wydanej nakładem Wolters Kluwer. Współpracuje z Programem Spraw Precedensowych. Prowadziła m.in. sprawę Agnieszki Arnold, która pozwała TVP S.A. o naruszenie jej dóbr osobistych w związku z orzeczeniem Komisji Etycznej działającej przy TVP S.A. Sprawa zakończyła się ugodą, na podstawie której Agnieszka Arnold została przeproszona oraz uzyskała zadośćuczynienie za doznaną szkodę.

prof. dr hab. Wojciech Sadurski

dr. hab., profesor Uniwersytetu w Sydney oraz profesor Wydziału Prawa w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Jest członkiem Rady Programowej Instytutu Spraw Publicznych oraz Rady Programowej Centrum Stosunków Międzynarodowych. Jest publicystą, autorem licznych książek na temat demokracji, praw człowieka, zasady równości wobec prawa, legitymizacji władzy i funkcjonowania sądów konstytucyjnych. Ostatnio wydał książkę „Constitutionalism and the Enlargement of Europe” (Oxford University Press) , a także „Prawo przed sądem” (Wydawnictwo Sejmowe).

Andrzej Skworz

redaktor naczelny i właściciel miesięcznika "Press". Absolwent filozofii na UAM, pracę w mediach zaczął jako redaktor  miesięcznika "W Drodze". W 1990 roku stworzył lokalne wydanie "Gazety Wyborczej" w Poznaniu, którego przez pięć lat był redaktorem naczelnym i szefem oddziału. Miesięcznik "Press" -- poświęcony rynkowi mediów i reklamy -- założył w lutym 1996 roku. Rok później odbyła się pierwsza edycja nagrody Grand Press -- Dziennikarz Roku, w której jest przewodniczącym jury. "Press" organizuje też konkurs fotograficzny Grand Press Photo oraz wydaje codzienny newsletter "Presserwis". Współredaktor wydanej przez Znak "Biblii dziennikarstwa", ponad 700-stronnicowego przewodnika po wszystkich specjalnościach dziennikarskich, autorstwa 66 dziennikarzy.

dr Piotr Toczyski

doktor socjologii, wprowadził dane z Polski do międzynarodowego badania ankietowego World Internet Project oraz tworzył i konsultował liczne przedsięwzięcia badawcze skupione na odbiorcach mediów na użytek wydawców prasowo-internetowych i multimedialnych oraz organizacji i spółek branżowych (m.in. Online Publishers Association, Polskie Badania Internetu, IAB Polska). Zasiadał w radzie badania Megapanel PBI/Gemius. Pracuje w instytucie badawczym (Ośrodku Przetwarzania Informacji) oraz prowadzi konwersatoria o nowych mediach i metodach badania mediów w Collegium Civitas i w APS. Ukończył warsztaty praw człowieka Fundacji Helsińskiej i "Polis" w ich pierwszej edycji.

mec. Grzegorz Wanio

radca prawny związany z Kancelarią Everberg. Zajmuje się prawem mediów elektronicznych i prawem spółek handlowych. Uczestniczy w pracach grupy lobbingowej EU Social Networks Group działającej przy Komisji Europejskiej. Jest także ekspertem przy pracach legislacyjnych nad nowelizacją ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Współpracuje z działającą pod auspicjami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji grupą roboczą "Dialog", będącą forum wymiany opinii ekspertów oraz praktyków reprezentujących potrzeby branży internetowej. Na co dzień doradza liderom rynku E-commerce. 
LAST_UPDATED2
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie