Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Dyrektor TVP Białystok odwołany PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 06 Lipiec 2009 19:34
Władysław Prochowicz, dyrektor białostockiego oddziału TVP SA, został odwołany ze stanowiska. Zadecydował o tym p.o. prezesa TVP Piotr Farfał po tym, jak sam... został zawieszony na stanowisku prezesa w wyniku piątkowej decyzji rady nadzorczej TVP. Farfał twierdzi jednak, że postanowienie rady jest bezprawne.
Władysława Prochowicza, działacza białoruskiej mniejszości i dziennikarza Radia Białystok, powołał na stanowisko w lutym br. sam Farfał - chociaz powszechnie było wiadomo, że Prochowicz jest powiązany z lewicą. Teraz białostockim ośrodkiem ma kierować Sylwester Kowalski, od niedawna p.o. dyrektora ds. programowych w TVP BIałystok - chociaz nie wiadomo, czy decyzja Farfała ma moc prawną. O tym, czy Piotr Farfał nadal rządzi TVP, a zatem, czy jego decyzje są prawomocne, rozstrzygnie w tym tygodniu sąd rejestrowy.                 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie