Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Urażony szef policji ściga za wpis na forum PDF Drukuj Email
Środa, 22 Lipiec 2009 11:44
Na forum dyskusyjnym  tygodnika "Przełom" jeden z internautów oskarżył komendanta miejscowej policji o nadużywanie władzy i traktowanie radiowozów jak taksówek. Oburzony szef policji zgłosił sprawę do prokuratury.

Do przekroczenia uprawnień przez szefa chrzanowskiej policji miało dojść 10 lipca. Mł. insp. Tomasz Zając miał się wozić służbowym radiowozem razem ze znajomymi. Kierujący samochodem policjant miał wykrzykiwać do postronnych osób obrażliwe teksty, co stało się powodem do umieszczenia wpisu na forum internetowym. Komendant, który poczuł się zniesławiony, złożył zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie, gdyż obawia się utraty zaufania społecznego przez tego typu komentarze. Prokuratura obecnie gromadzi materiał dowodowy w tej sprawie i liczy, że dzięki nowoczesnym technikom uda jej się ustalić, kto jest autorem postu i go przesłuchać.

Więcej na: Dziennik Polski

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie