Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Były pracownik policji- c.d. PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Październik 2009 21:43
Przypomnijmy: sprawa dotyczyła Krzysztofa Wiatrzyka, byłego pracownika cywilnego policji, który wkleił na portalu nasza-klasa.pl swoje zdjęcie w niemieckim mundurze. Był to portret Adolfa Hitlera, gdzie Wiatrzyk twarz wodza III Rzeszy zastąpił swoją. We wrześniu ub. roku 26-letni technik sekcji dochodzeniowo-śledczej komendy w Zamościu został zwolniony dyscyplinarnie za "ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych przez opublikowanie na portalu Nasza-klasa zdjęć naruszających dobry wizerunek policji oraz wykorzystanie bez zezwolenia zdarzeń służbowych do fotomontażu”.
Jak poinformował "Dziennik Wschodni" zamojski sąd umorzył sprawę przeciw Krzysztofowi Wiatrzykowi. Jest to wyrok w drugiej instancji, wcześniej skazano Wiatrzyka na grzywnę w wysokości tysiąca złotych. Nie wiadomo czy prokuratura będzie składać apelację w sprawie orzeczenia sądu.

Źródło:
-Gazeta Wyborcza (20.10.2009- http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,7167558,Zastapil_twarz_Hitlera_swoja__Faszyzmu_nie_propagowal.html)
-Dziennik Wschodni (20.10.2009- http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091020/ZAMOSC/745528622)


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie