Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kontrowersje wokół programu telewizyjnego. PDF Drukuj Email
Wtorek, 03 Listopad 2009 07:52
Artykuł Zbigniewa Malinowskiego, Kontrowersje wokół programu telewizyjnego. W artykule informacja,  że po programie nadawanym w połowie września 2009 r. z Olecka przez telewizję „Trwam” głos zabrał wójt Gminy Olecko, który zarzucił uczestniczącym w programie telewizyjnym radnemu powiatu Olecko Andrzejowi Steckiewiczowi i przewodniczącemu Powiatowej Izby Rolniczej w Olecku Mirosławowi Borowskiemu, że przedstawili w programie nieprawdziwe informacje nt. budowy linii kolejowej Rail Baltica.
Obaj rozmówcy TV „Trwam” „uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami kolei i projektanta, które odbyły się dzień przed programem oaz  dniu jego nadawania. Doskonale wiedzieli że wariant zakładający poprowadzenie linii kolejowej przez praktycznie środek Małego Olecka jest już nieaktualny, bo projektanci zgodzili się zmienić jej przebieg. Według nowej koncepcji, linia kolejowa Rail Baltica od Zatyk ma przebiegać obok Norek i dalej pomiędzy Nowym Młynem i Starostami oraz Wilkasami i Sobolami, a w Cimochach włączy się z istniejącą linią kolejową”. Wójt zarzuca, że TV „Trwam” pojechała najpierw do proboszcza i spotkala się z panem Steckiewiczem, „aby uzgodnić jakąś tam strategię (>>>). Potem zebrano ludzi obaj panowie opowiadali takie bzdury, że aż robiło się niedobrze. Chyba próbują coś tam wykorzystywać, bo już niektórzy z nich myślą o przyszłorocznych wyborach. Tylko wciągają w to niepotrzebnie mieszkańców, których straszą przebiegiem linii kolejowej przez ich gospodarstwa”. Radny Steckiewicz poproszony przez „Głos Olecka” o komentarz zwrócił uwagę, że wójt gminy był zaproszony do udziału w programie, „ale chyba po prostu bał się wziąć w nim udział”.

Źródło: „Głos Olecka” z dn. 01-07.10.2009, nr 40, s. 4.
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie