Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Sprostowanie w sprawie podwyżki burmistrza PDF Drukuj Email
Wtorek, 03 Listopad 2009 07:54
W rubryce: „Sprostowanie” zamieszczono, w nawiązaniu do artykułu Tomasza Mirońskiego pt. „Burmistrz będzie zarabiał więcej” z 11.09.2009 .,  wyjaśnienie burmistrza miasta Górowo Iławeckie Jerzego Bubeły, że nieprawdą jest, iż burmistrz Jerzy Bubeła „starał się o podwyżkę swojej pensji bezskutecznie” i , że „burmistrz o podwyżkę upomniał się od początku swojej kadencji (…) Jednak rada do tej pory nie widziała powodu, żeby mu ja przyznać”.
Zainteresowany wyjaśnia, że Rada Miasta Górowo Iławeckie w kadencji 2006-2010 udzieliła już trzykrotnie podwyżki. Prostuje także, że do jego kieszeni nie trafi kwota 8.800 zł, gdyż jest to kwota brutto. Burmistrz napisał także, że nieprawdą jest, że „do tej pory nie pozyskał ani grosza na inwestycje w mieście”, „po raz pierwszy pozyskał pieniądze na inwestycje w mieście”. Zaprzecza też,  że po sugestiach radnych „zmniejszył o połowę projekt na odbudowę kąpieliska i pieniądze dostał”. Wyjaśnia, że ubiegając się o pozwolenia na inwestycję nie uzyskał zgody instytucji m.in. Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Zarządu Zlewni w Giżycku. I to z tego powodu „inwestycja musiała zostać ograniczona do odbudowy górnego zbiornika oraz regulacji rzeki na odcinku dolnym zbiornika”.  Burmistrz informuje ponadto, że nigdy nie ubiegał się na remont kąpieliska o kwotę wyższą niż 8,7 mln. zł.

Źródło: „Goniec Bartoszycki” z dn. 02-08.0.2009, nr 40, s. 2.
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie