Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prezes Stali Gorzów nie przeprosi Falubazu PDF Drukuj Email
Środa, 04 Listopad 2009 21:14
Prezes Stali Gorzów Władysław Komarnicki nie przeprosił Falubazu Zielona Góra za ostre słowa, które wypowiedział po pamiętnych żużlowych derbach w Zielonej Górze. Dlatego teraz czeka go proces karny, a później cywilny. Mecz Falubazu ze Stalą skończył się wielką awanturą. Wśród gorzowskich kibiców byli chuligani, którzy rzucali w tłum racami.
Chcieli również wnieść na stadion bomby własnej produkcji. Policja zastosowała odpowiedzialność zbiorową i wyprowadziła ze stadionu wszystkich fanów Stali. W efekcie podczas policyjnej interwencji ucierpiało kilkudziesięciu gorzowskich kibiców - w tym kobiety i dzieci. Prezes Stali Władysław Komarnicki na antenie Radia RMG zarzucił zielonogórskiemu klubowi prowokację i lokalny szowinizm. - Nigdy nie spodziewałem się, że mnie spotka taka haniebna prowokacja ze strony ZKŻ-tu - mówił. - Po porażających doświadczeniach przestrzegamy kibiców z całej Polski przed przyjazdami na zielonogórski stadion, gdzie akcentuje się przejawy szowinizmu.

Prezes zielonogórskiego klubu Robert Dowhan w odpowiedzi przesłał do gorzowskiego klubu wezwanie do zaprzestania naruszania dóbr osobistych oraz tekst przeprosin, które Władysław Komarnicki miał umieścić na pierwszych stronach lokalnych dzienników. Prezes Stali ani myślał przepraszać. Uznał nawet, że to Falubaz powinien przeprosić kibiców z Gorzowa. Klub z Zielonej Góry nie podarował prezesowi Stali. Dlatego w gorzowskim sądzie niebawem rozpocznie się proces karny. Sprawa została właśnie zarejestrowana. - Nie jest dla nas ważne, jaka kara spotka prezesa Komarnickiego, ważne jest to, żeby sąd orzekł, że jego wypowiedzi to zniesławienie klubu - powiedział Kamil Kawicki z Falubazu.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Zielona Góra, 2009-11-03
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie