Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Jak to było z budową drogi S-7? PDF Drukuj Email
Środa, 09 Grudzień 2009 11:33
Jerzy Grala, „Moim zdaniem Urząd wiedział o planach budowy drogi S-7” – Wiceburmistrz Nidzicy Beata Nasiadka „odpowiadając na pytanie radnego Jerzego Denisa dotyczące okoliczności wydania warunków zabudowy na działce w Szerokopasiu, gdzie planowana jest droga szybkiego ruchu S-7 zarzuciła, że (…) w artykule „Dom i obora na autostradzie” [autor] rozminął się z prawdą. 
Zdaniem wiceburmistrz urząd miejski wydał decyzję w maju 2007 roku, gdy o budowie drogi nic nie było wiadomo, o czym dziennikarz nie napisał. „Albo było to świadome wprowadzenie radnych w błąd, albo Piotr Romaniuk, kierownik wydziału wydającego tę decyzję z upoważnienia burmistrza, nie przedstawił pani wiceburmistrz wszystkich dokumentów dotyczących podjętej decyzji. Choć była ona wydana w maju 2007 roku, to w 2009 roku była trzykrotnie zmieniana. Jedna ze zmian, dotycząca zmienny przeznaczenia jednego z budynków obory na budynek gospodarczy, nosi datę 24 czerwca 2009, czyli, kiedy o jej budowie wiadomo już było wszystko”.

Źródło: „Nasza Gazeta Nidzicka”, Nr 45, a dn. 05-11.2009, s. 3.
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie