Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Byli dziennikarze TVP Kielce alarmują PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 14 Grudzień 2009 14:13

Pracujący do niedawna dla TVP Kielce reporterzy ujawnili, jak byli przymuszani do nagrywania Gosiewskiego. Przestrzegali też, że przed wyborami samorządowymi kielecki oddział telewizji publicznej będzie robić wszystko, aby wypromować na marszałka Marcina Perza, członka  zarządu województwa z PiS-u. Michał Łagowski, Teresa Czajkowska i Karol Bujak opowiedzieli o człowieku, który kieruje telewizją – Dominiku Tarczyńskim.

 Łagowski wraz z Czajkowską musieli we wrześniu odejść z TVP Kielce. Bujak sam zrezygnował 21 października, ponieważ nie zgodził się zrobić stronniczego  materiału  według instrukcji: „zmiażdżyć marszałka województwa Adama Jarubasa z PSL-u, dokopać PO, dorzucić telefoniczną wypowiedź Gosiewskiego”.

Zwolnieni dziennikarze chcą zaalarmować opinię publiczną o tym, co się dzieje w TVP Kielce. Jeszcze przed odejściem usiłowali wystosować list otwarty do mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale - przyznaje Łagowski - koledzy nie chcieli się podpisać. Sytuacją w ośrodku zaniepokojeni są niektórzy członkowie jego rady programowej, zwłaszcza ci desygnowani przez PO i PSL. Nie mogą jednak nawet o nic zapytać, bo Tarczyński nie przyszedł już na drugie posiedzenie rady. Czuje się pewny. W piątkowej rozmowie z dziennikarzem Kędrackim  zapowiedział, że jeśli nie awansuje gdzieś do Warszawy, to będzie swoją wizję telewizji jeszcze bardziej realizował w Kielcach i współpracował tylko z tymi, którzy ją podzielają.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (2 listopada 2009),  Janusz Kędracki, TVP Kielce mocno sterowana.

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,7209389,TVP_Kielce_mocno_sterowana.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie