Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

NOWA DYREKCJA TVP KIELCE? PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 11 Styczeń 2010 21:46

·                                 Poseł SLD Sławomir Kopyciński twierdzi, że programy informacyjne  przepełnione są wystąpieniami Gosiewskiego, Grzegorza Banasia (senatora PiS-u), Marcina Perza (członka zarządu województwa z ramienia PiS-u). Z informacji dziennikarzy wynika, że dyrekcja TVP w Kielcach ma się zmienić. Prawdopodobnie Tarczyński ma przejść do centrali w Warszawie. Gdyby był zwolniony, trzeba by mu wypłacić sowitą, dziewięciomiesięczną odprawę.
Biuro prasowe TVP nie potwierdza tej informacji i nie chce komentować informacji personalnych. Jeśli rada nadzorcza zatwierdzi zmiany, będą one opublikowane w komunikacie. Sam Tarczyński nie potwierdza swojego odejścia, choć go nie wyklucza.

...„Obecnie kontrolę nad władzami TVP mają osoby desygnowane przez polityków PiS-u i SLD. Czy dojdzie do podziału kieleckich mediów publicznych między osoby związane z tymi partiami? Janusz Knap, prezes Radia Kielce, nie jest kojarzony z lewicą. Czy w związku z tym szefa telewizji w Kielcach desygnuje SLD? - Absolutnie nie ma żadnej umowy tego typu, nie będziemy wpływać na wybór dyrektora TVP w Kielcach, jeśli się zwolni to stanowisko. Wolałbym usiąść do stołu rozmów z diabłem niż z posłem Gosiewskim - mówi Kopyciński.”
Ale twierdzi, że zmiana w telewizji byłaby korzystna. - Zachowanie obecnej dyrekcji jest skandaliczne. Programy informacyjne są tendencyjne, ukierunkowane tylko i wyłącznie na promocję jednego ugrupowania i jednej osoby, czyli PiS-u i Gosiewskiego. Myślę, że jest szansa, aby telewizja była lepsza niż dzisiaj, bardziej obiektywna - mówi Kopyciński i dodaje: - Chciałbym komentować wydarzenia polityczne na telewizyjnej antenie na równi z innymi. Mamy cztery liczące się partie w Świętokrzyskiem i wszystkie powinny mieć równy dostęp do anteny. A dziś nie mają i dyrektor Tarczyński dobrze o tym wie.”

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce, Ziemowit Nowak - Zmiana dyrekcji TVP Kielce i kurs w lewo?( 2010-01-10)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7438417,Zmiana_dyrekcji_TVP_Kielce_i_kurs_w_lewo_.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=107

 


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie