Strona główna Litygacja Rozprawa apelacyjna w sprawie bielsko.biala.pl

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Rozprawa apelacyjna w sprawie bielsko.biala.pl PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Styczeń 2010 10:30
Dnia 7 stycznia 2010 r. przed Sądem Okręgowym w Bielsko-Białej odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie rejestracji portalu internetowgo bielsko.biala.pl. Oskarżeni Paweł S. i Marcin T. zostali uznani przez Sąd Rejonowy w Bielsko-Białej winnymi niedopełnienia obowiązku rejestracyjnego w okresie od sierpnia 2007 r. do 4 czerwca 2008 r. na podstawie art. 45 ustawy - Prawo prasowe. Oskarżeni zostali skazani na karę grzywny. Oskarżeni złożyli apelację od wyroku.

Sąd Okręgowy nie dopuścił do udziału w sprawie w charakterze organizacji społecznej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, niemniej jednak zaznaczył, że zapoznał się z treścią opinii prawnej amicus curiae. Obrońca oskarżonych w imieniu oskarżonych jak również sami oskarżeni w pisemnych apelacjach jak i mowach końcowych wskazywali, że działali w uzasadnionej nieświadomości co do prawa i w związku z tym należy ich uniewinnić. Ponadto wskazywali, że nawet przyjmująć dokonanie czynu zabronionego, to jego społeczna szkodliwość była znikoma lub żadna. Prokurator zgodziła się z wyrokiem sądu I-instancji w tej sprawie, jednakże wskazała, że nie sprzeciwia się ewentualnej zmianie wyroku na warunkowe umorzenie postępowania wraz z orzeczeniem odpowiedniego świadczenia. Sąd ze względu na skomplikowany charakter sprawy odroczył wydanie wyroku o tydzień i wyznaczył date jego ogłoszenia na 14 stycznia 2010 r.

Czytaj także:
Portal bielsko-biala.pl, Prokurator zmienia zdanie (7 stycznia 2010 r.)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie