Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Koniec telewizji publicznej w Kielcach? PDF Drukuj Email
Piątek, 15 Styczeń 2010 08:59

 

Budżet kieleckiego ośrodka TV spadł z 9 mln w 2009 r. do 4 mln w obecnym.
W 2008 roku wynosił 14 mln. Według pracownikow pieniędzy starczy tylko do kwietnia.
 
Dyrekcje ośrodków zaczynają drastyczne oszczędności, jakich nie było od lat. W Kielcach dyrektor Dominik Tarczyński zrezygnował ze współpracy z trójką doświadczonych dziennikarzy i prezenterów - Agnieszką Rokitą, Karoliną Polak-Salwą i Kingą Jesionowską. Mają ich zastąpić na wizji mniej doświadczeni dziennikarze, jeszcze niedawno stażyści. Dyrektor Tarczyński uważa, że trzeba dawać szansę młodym, zdolnym ludziom.
Oszczędności uderzą też po kieszeni dziennikarzy. Zmieniają się zasady współpracy z Agencją Produkcji Audycji Telewizyjnych, która zamawia i płaci za materiały z regionu, które ukazują się w programach centralnych. Dla niektórych była to czasami druga pensja. Teraz regionalnym ośrodkom zabroniono wysyłania takich materiałów, bez uzgodnienia z APAT. Programów będzie znacznie mniej, albo nawet wcale. Ale w regionach obawiają się jeszcze gorszego scenariusza, czyli realizacji tzw. "metropolitalnego programu Farfała" (od nazwiska poprzedniego prezesa TVP). Cztery najmniejsze ośrodki - Kielce, Opole, Gorzów i Olsztyn miałyby być zredukowane do kilkuosobowych redakcji z jedną kamerą, studia opuszczone a sprzęt sprzedany.
Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy Telewizji Polskiej nie komentuje informacji o dramatycznej sytuacji finansowej w TVP.

 
Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
Ziemowit Nowak - TVP Kielce pociągnie tylko do kwietnia? (2010-01-13)
 
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7451023,TVP_Kielce_pociagnie_tylko_do_kwietnia_.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077754
 
      
 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie