Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Koniec TVP w Kielcach ... i co dalej? PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Styczeń 2010 10:03
Telewizja Polska postanowiła oszczędzać na oddziałach regionalnych, obcinając ich budżety o połowę. Zatoczyliśmy więc koło, bowiem czeka nas okrojenie kieleckiego oddziału do małej redakcji, która będzie dostarczała tylko parę minut programu na antenę krakowską, czyli powrót do sytuacji sprzed 8-9 lat, kiedy walczyliśmy, żeby niezależny od Krakowa oddział TVP w Kielcach powstał.


Kielecka telewizja była krytykowana  jako tuba propagandowa posła Przemysława Gosiewskiego i partii PiS, wcześniej bezczelnie promująca nieznaną partyjkę Libertas tylko dlatego, że do Libertasu przykleił się LPR, popierany przez kierownictwo TVP. Są też jednak programy, które warto i trzeba pochwalić.

Zredukowanie kieleckiego oddziału do minimum nie poprawi niezależności Telewizji Polskiej jako takiej. Jeżeli chcemy mieć nadzieję  na rzetelniejszą telewizję publiczną w przyszłości, musi ona w Kielcach funkcjonować w pełnym zakresie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Ziemowit Nowak - Tydzień z głowy. Ratujmy co się da... (2010-01-16)

 


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie