Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Odwołano dyrektora ośrodka TVP Katowice PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Luty 2010 12:48
Z funkcji dyrektora ośrodka TVP w Katowicach został odwołany jej dotychczasowy dyrektor -   Miłosz Stawecki, kojarzony z PiS. Stawecki objął stanowisko w czasach prezesa Andrzeja Urbańskiego. Wcześniej, gdy dyrektorem Ośrodka TVP Katowice był Maciej Wojciechowski, Stawecki pełnił funkcję dyrektora odpwiedzialnego za sprawy ekonomiczne, był też głównym specjalistą d/s kontroli ekonomicznej. Przed objęciem funkcji w TVP zajmował się sprzedażą samochodów w jednym salonów samochodowych.
W czasie, gdy funkcję dyrektora ośrodka TVP w Katowicach pełnił ,początkowo Maciej Wojciechowski, a następnie Miłosz Stawecki z pracy odeszło wielu doświadczonych dziennikarzy. Duża część z nich m.in. Artur Koziołek, Mirosław Cichy, Agnieszka Świdzińska czy Piotr Piętka nadal pracuje w TVP,bo po odejściu z ośrodka w Katowicach, sprawdzili się w Warszawie.  Inni znaleźli pracę w konkurencyjnych stacjach. W tym czasie zwolniono też z pracy publicystkę Dagmarę Drzazgę, wieloktrotnie nagradzaną w kraju i za granicą za swoje filmy, ale po proteście jej przywrócenie do pracy  nakazał Zarząd TVP.


Źródło: Dziennik Zachodni (13 luty 2010 r.)


Więcej o zwolnieniu szefa TVP Katowice:

http://www.dziennikzachodni.pl/slask/221070,kolejne-polityczne-rozdania-w-katowickim-osrodku-tvp,id,t.html#pzw_34329
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie