Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zła sytuacja białostockiego ośrodka TVP PDF Drukuj Email
Czwartek, 18 Luty 2010 00:52
Dramatyczna sytuacja w białostockim ośrodku Telewizji Polskiej - alarmuje dyrekcja i prosi o pomoc lokalnych samorządowców.

 

 Z powodu drastycznego spadku wpływów z abonamentu tegoroczny budżet ośrodka jest o ponad 40 procent mniejszy niż przed rokiem. To pozwoli jedynie na pokrycie rocznych kosztów stałych oraz emisję programów misyjnych przez kilka miesięcy.
Jeżeli nic się nie zmieni, od kwietnia z regionalnej anteny może zniknąć program informacyjny "Obiektyw" oraz programy religijne i narodowościowe - możemy przeczytać w piśmie jakie do wojewody podlaskiego skierował dyrektor białostockiego ośrodka telewizji Władysław Prochowicz.
Zdaniem wojewody częściową odpowiedzialność za trudną sytuację ośrodków regionalnych ponosi ogólnopolski zarząd spółki, którego działania zdają się marginalizować poszczególne ośrodki. Maciej Żywno, w piśmie do prezesa TVP oraz Ministra Skarbu apeluje o podjęcie działań, które umożliwią funkcjonowanie telewizji w Białymstoku."Sytuacja jest doskonale znana centrali i dotyczy właściwie wszystkich regionalnych ośrodków stacji" - wyjaśnia rzecznik TVP Stanisław Wojtera. Jak mówi - jedną z decyzji, która ma pomóc im przetrwać jest przeznaczenie całości wpływów abonamentowych na potrzeby oddziałów regionalnych.

 

Źródło: Radio Białystok, http://www.wrotapodlasia.pl/pl/ (17 luty 2010 r.)

 

 

 

 


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie