Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - śląskie Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym - sprawa Alicji Tysiąc kontra "Gość Niedzielny"

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym - sprawa Alicji Tysiąc kontra "Gość Niedzielny" PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Luty 2010 09:35
W sądzie Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza.. Alicja Tysiąc uważa, że publikacje, które ukazały się na łamach gazety, tuż po wygranym przez nią procesie w Strasburgu, były  obraźliwe i  naruszyły jej godność. "Gość Niedzielny" stoi na stanowisku, że korzystał jedynie z wolności prasy i miał prawo krytykować Tysiąc za jej próbę usunięcia ciąży.  Strony podtrzymały swoje stanowiska, ale sąd odroczył publikację wyroku do 5 marca.
Od wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy, zgodnie z którym "Gość Niedzielny" ma przeprosić Alicję Tysiąc i wypłacić jej 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia odwołał się redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" - ksiądz Marek Gancarczyk i wydawca - archidiecezja katowicka. 
Alicja Tysiąc zapowiedziała, że wytoczy kolejne procesy osobom, które obrażały ją i jej dzieci.

Źródła: Dziennik Zachodni (18 luty 2010 r.)

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie