Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Stronniczy przegląd prasy (urzędowej) PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Luty 2010 22:46

      W czasach PRL-owskiego zniewolenia,  trener Jarząbek śpiewał w "Misiu" do magnetofonu schowanego w szafie: Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam! Do takich sposobów trzeba się było uciekać, aby kogoś pochwalić czy powiedzieć prawdę.

      Dziennikarz „jak” pisze, iż w wolnej Rzeczypospolitej "prezesi  klubów" dbają o to, aby dziennikarze w cywilizowany i nieskrępowany sposób mogli sławić ich czyny, wydając rozmaite pisma, tworząc radia czy telewizje. A jeśli widzą, że jast to czynione  w niedostateczny sposób, to ich w tym z powodzeniem wyręczają.

     Przewodniczący sejmiku województwa Tadeusz Kowalczyk w miesięczniku "Nasz Region", w styczniowym numerze tego "Świętokrzyskiego Informatora Samorządowego" podsumował trzy lata kadencji sejmiku. Bardzo pozytywnie ocenił np. współpracę radnych, bo - jak twierdzi w udzielonym wywiadzie - "pomiędzy radnymi można zaobserwować dbałość o jakość relacji, co w istotny sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowanie sejmiku". Dalej twierdzi, że "wysoki poziom kompetencji i rzeczowość stanowią domenę radnych województwa", a "na szczególną uwagę zasługuje ich aktywność, przejawiająca się w zaangażowaniu w prace komisji problemowych". Nie zapomina też oczywiście o sprawowaniu funkcji przewodniczącego, która "z całą pewnością nie należy do łatwych i wdzięcznych". Kto lepiej od niego może wiedzieć, że "to ogromna odpowiedzialność i ciężka praca, wiążąca się ze starannością i dbałością o każdy szczegół". Przewodniczący wyznaje: "W stymulacji innowacji oraz w tworzeniu otoczenia sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości widzę ogromną szansę dla naszego województwa. Całym sercem popieram wszelkie działania zmierzające w tym kierunku".
Dziennikarz  podsumowuje: Co można powiedzieć, przeczytawszy te słowa? Nic. Najwyżej zaśpiewać: Niech żyje nam!

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (22 lutego 2010)

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7586312,Stronniczy_przeglad_prasy__urzedowej___Niech_zyje.html

 

 

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie