Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kiepsko w TVP Szczecin PDF Drukuj Email
Sobota, 01 Maj 2010 22:02
Dziennikarze ze szczecińskiej TVP ze związku zawodowego ,, Wizja" dostali w skórę mówią: Reporterom drastycznie spadły wynagrodzenia, nie ma czym wypełnić czasu antenowego, zapomnijmy o programach misyjnych .

 Dziennikarze szczecińskiego ośrodka telewizji publicznej - Leszek Foltyn i Urszula Dembińska-Nowakowska podpisali się pod listem otwartym do prezesa zarządu TVP SA Romualda Orła sygnowanym przez Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP SA. "Wizja".

Czytamy w nim m.in.: "Związek z coraz większym niepokojem obserwuje rozkręcającą się od paru miesięcy karuzelę zmian na stanowiskach kierowniczych w spółce, zarówno w zakładzie głównym jak i w oddziałach. Pomijane są całkowicie wszelkie procedury konkursowe, brak przedstawienia uzasadnienia merytorycznego dla tych działań, brak strategii działania zarówno spółki, jak i jej poszczególnych oddziałów. Dokonywane zmiany noszą znamiona kolejnej roszady politycznej w sytuacji, kiedy firmie potrzebne są zmiany merytoryczne". Pracownicy telewizji zwracają uwagę na, będącą efektem oszczędności, degradację ośrodków regionalnych TVP. O 50 proc. zmniejszono budżety wszystkich 16 oddziałów terenowych, o połowę zmniejszono również produkcję programów misyjnych.


Z listu otwartego do prezesa zarządu TVP SA Romualda Orła: „Związek stanowczo sprzeciwia się wprowadzeniu »korekty « ramówki Oddziałów Terenowych, która w istocie rzeczy sprowadza je na całkowity margines i uniemożliwia pozyskiwanie reklamodawców. Nie do zaakceptowania jest arogancja z jaką traktuje się widzów regionalnych, którzy mają ustawowo zapisane prawo do informacji”.Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin ( 29 kwietnia 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7828148,Protest_w_TVP___Nie_mamy_czego_nadawac_.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie