Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - podkarpackie Chrześcijańskie stowarzyszenie: prokuratorzy i media robią z księży pedofilów

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Chrześcijańskie stowarzyszenie: prokuratorzy i media robią z księży pedofilów PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 10 Maj 2010 07:02
Zakazu informowania mediów przez prokuratorów o księżach podejrzanych o molestowanie seksualne domaga się od prokuratora generalnego rzeszowskie Chrześcijańskie Stowarzyszenie Troski o Media „Świadectwo”.
Stowarzyszenie zbulwersowały niedawne artykuły w prasie o księdzu spod Ropczyc, podejrzanym o molestowanie nieletnich. Jego przedstawiciele uważają, że prokuratorzy nie powinni ujawniać tej i podobnych spraw mediom. Dlaczego? - Przedstawiają podejrzanych jako złoczyńców, wpływają na zeznania świadków i wydają wyroki zanim zrobi to sąd - ogłosił w czwartek na konferencji w Rzeszowie Jacek Kotula, prezes stowarzyszenia. - Chcemy, by prokurator generalny zrobił z tym porządek. Nie może być tak, że ksiądz pogłaska dziecko i od razu nazywa się go zboczeńcem i pedofilem, a potem okazuje się, że jest niewinny - mówi. Ksiądz spod Ropczyc przyznał się do molestowania dwóch dziewczynek poniżej 15 roku życia. - Zrobiłby to, gdyby uważał, że jest niewinny? - pytamy. - O winie można mówić dopiero wtedy, gdy orzeknie ją sąd - odpowiada Kotula. - W sprawie księdza mamy uzasadnione podejrzenia, co do popełnienia przestępstwa, a opinia publiczna ma prawo otrzymać informacje o prowadzonym postępowaniu - komentuje Zygmunt Zięba, zastępca prokuratora rejonowego w Ropczycach.
 
Źródło: Nowiny 24, 6 maja 2010r., Dorota Wilk, -Chrześcijańskie stowarzyszenie: prokuratorzy i media robią z księży pedofilów”
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie