Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Napięta sytuacja w TVP Wrocław PDF Drukuj Email
Czwartek, 20 Maj 2010 12:31
Demonstracja przeciwko zwolnieniom i zmianom w ramówce dziś pod wrocławskim oddziałem TVP. Związek nie ma jednak pretensji do władz spółki, tylko do rządu .

Pod siedzibę wrocławskiego ośrodka TVP przyjadą związkowcy z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Rzeszowa. Następne pikiety pod kolejnymi ośrodkami zaplanowano jeszcze w maju. - Zamierzamy zakończyć akcję wielkim protestem na Woronicza w Warszawie - mówi Kazimierz Kimso, wiceprzewodniczący dolnośląskiej "Solidarności".

We wrocławskim ośrodku sytuacja jest napięta. Od stycznia pracownicy otrzymują niższe wynagrodzenia, a z anteny znikło wiele programów, m.in. poranne wydanie "Faktów" i "Dolnośląski Magazyn Reporterów". Inne musiały szukać prywatnych sponsorów. W najbliższym czasie - podobnie jak w całej Polsce - będą tu zwolnienia grupowe.
Mamy informacje, że w samym tylko Wrocławiu, gdzie na etacie zatrudnionych jest 120 osób, zwolnionych ma być 50. To już nie problem, to groźba całkowitej likwidacji ośrodka - uważa Kimso.

Choć decyzję o cięciach w regionalnych ośrodkach TVP podjął zarząd spółki w Warszawie, związkowcy nie mają do niego pretensji. - Pamiętamy, jak Donald Tusk, jeszcze nie będąc premierem, zapowiadał zniesienie abonamentu RTV i apelował o jego niepłacenie. Dzisiejsza sytuacja mediów publicznych to efekt tego apelu i warto, by ludzie o tym wiedzieli - twierdzi Klimso.




Źródło: Gazeta.pl ( 19 maja 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7901945,_Solidarnosc__pikietuje_TVP.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie