Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Skandal wokół wyboru prezesa Radia Kielce PDF Drukuj Email
Niedziela, 27 Czerwiec 2010 20:04


Jarosław Karyś, członek rady nadzorczej tej publicznej rozgłośni ogłosił, że był szantażowany w sprawie konkursu na prezesa Radia Kielce, w związku z czym złożył zawiadomienie do prokuratury.  Twierdzi, że do zawiadomienia dołączył dowody, ale nie chce ujawnić, kto go szantażował. Rada nadzorcza Radia Kielce od miesiąca nie może rozstrzygnąć konkursu na prezesa rozgłośni, któremu kończy się kadencja. Najpierw z przyczyn formalnych odpadło trzech kandydatów. Teraz jest pat, bo jedyny kandydat, obecny prezes Janusz Knap, co prawda z trzema głosami (z pięciu członków rady) został uznany za zwycięzcę konkursu, ale aby dostać nominację na prezesa, potrzebuje czterech głosów. Jarosław Karyś, członek rady nadzorczej Radia Kielce i przewodniczący klubu radnych PiS-u w kieleckiej radzie miejskiej, jest wśród dwóch oponentów.

Gra jest ostra, bo to jedno z najbardziej wpływowych stanowisk w świętokrzyskich mediach. 23 czerwca  Gazeta Wyborcza opisała insynuacyjną publikację w katolickim tygodniku "Kielce Plus". Autor zarzuca Karysiowi, że ma romans z kimś z lokalnej TVP.
"Od jakiegoś czasu zastanawiało nas, dlaczego radny PiS-u Jarosław Karyś eksponowany jest w lokalnej TVP częściej niż reklamy w Polsacie. No i już wiemy, a wkrótce podzielimy się z Państwem naszą wiedzą. Swoją drogą to zabawne, iż niektórzy sądzą, że wystarczy pokazać się w okienku, by coś ugrać w polityce. A jeszcze zabawniejsze, że nie wiedzą, iż romanse z Panią Telewizją czasem źle się kończą, oj źle... Ale sza, bo za dużo zdradzimy...".

Po tej publikacji  Karyś powiedział, że "nie chce wierzyć", aby była ona  formą nacisku w sprawie głosowania na prezesa Radia Kielce.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce ( 26 czerwca 2010r,)
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8066580,Szantaz_podczas_konkursu_na_prezesa_Radia_Kielce.html

Gazeta Wyborcza Kielce (czerwca 2010r.)
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,8054791,Katolicki_tygodnik_o_romansie_____radnego_PiS.html24


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie