Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Szantaż w Radiu Kielce PDF Drukuj Email
Czwartek, 01 Lipiec 2010 22:25
Burza wybuchła wokół wyboru prezesa Radia Kielce. - Byłem szantażowany w sprawie konkursu na to stanowisko - takie zawiadomienie do prokuratury złożył w piątek Jarosław Karyś, członek rady nadzorczej tej publicznej rozgłośni. Twierdzi, że do zawiadomienia dołączył dowody, a nie chce ujawnić, kto go szantażował.

Od miesiąca rada nadzorcza Radia Kielce nie może rozstrzygnąć konkursu na prezesa rozgłośni, któremu kończy się kadencja. Najpierw z przyczyn formalnych odpadło trzech kandydatów. Teraz jest pat, bo jedyny kandydat, obecny prezes Janusz Knap, co prawda z trzema głosami (z pięciu członków rady) został uznany za zwycięzcę konkursu, ale aby dostać nominację na prezesa, potrzebuje czterech głosów.
Jarosław Karyś, członek rady nadzorczej Radia Kielce i przewodniczący klubu radnych PiS-u w kieleckiej radzie miejskiej, jest wśród dwóch oponentów.
Gra jest ostra, to jedno z najbardziej wpływowych stanowisk w świętokrzyskich mediach. Wczoraj niespodziewanie Karyś zawiadomił prokuraturę, że ktoś go w tej sprawie szantażował.

„Złożyłem w Prokuraturze Rejonowej Kielce Wschód w Kielcach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z uczestników postępowania konkursowego na Prezesa Zarządu Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Kielcach »Radio Kielce « SA polegającego na szantażowaniu mnie i w ten sposób zmuszeniu do określonego zachowania” - takie oświadczenie Karyś przesłał wczoraj do naszej redakcji.
Nie chce on ujawnić, kto go szantażował i do czego chciał zmusić.
Karyś tego samego dnia wystąpił do Agnieszki Massalskiej, przewodniczącej rady nadzorczej Radia Kielce, z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady "w celu przedstawienia okoliczności wyżej wymienionego zdarzenia".


Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce ( 26 czerwca 2010 )-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8066580,Szantaz_podczas_konkursu_na_prezesa_Radia_Kielce.html
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie