Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Chalciński odsunięty od programu w Radiu Szczecin PDF Drukuj Email
Wtorek, 07 Wrzesień 2010 21:52
Jeden z najlepszych i najbardziej znanych dziennikarzy Radia Szczecin - Tomasz Chaciński został odsunięty od prowadzenia audycji "Rozmowy pod krawatem". Chaciński od czterech lat prowadził program, zapraszał do niego polityków różnych partii politycznych. Za "Rozmowy pod krawatem" został Dziennikarzem Roku 2008. Nagrodę dla najlepszych lokalnych dziennikarzy i publicystów przyznają Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie.


Ostatnią rozmowę Chaciński przeprowadził przed wakacjami. Po letniej przerwie w poniedziałek "Rozmowa pod krawatem" wróciła na antenę. Teraz jednak audycję prowadzić mają na zmianę Monika Bochenko i Celina Skrobisz. Andrzej Skrendo, od czerwca prezes Polskiego Radia Szczecin wymianę dziennikarzy tłumaczy zmianami w charakterze organizacyjnym firmy i chęcią wprowadzenia do audycji nowych twarzy. Uważa, że wybrał doświadczone dziennikarki, które odświeżą antenę. Oficjalnie Chaciński nie został zwolniony, a tylko przesunięty do innej pracy - ma pracować przy serwisach informacyjnych.

Prezes Radia Szczecin - Skrendo nie chce mówić, czy miał zastrzeżenia do pracy Chacińskiego. Twierdzi, że swoje uwagi przekazał dziennikarzowi.

Chaciński potwierdza jedynie, że nie prowadzi już tej audycji: - "Taka jest decyzja prezesa - mówi. Ale nie chce rozmawiać o sprawie. - Nie mogę przekazywać treści moich rozmów z przełożonymi. Chcę być lojalny".

Jeszcze w lipcu Radio Szczecin chwaliło się, że Instytut Monitorowania Mediów uznał je najbardziej opiniotwórczą rozgłośnią regionalną, najczęściej cytowaną przez inne media. Wiele tych cytatów pochodziło właśnie z programu Chacińskiego.


Źródło:
Gazeta Wyborcza Szczecin, (07.09.2010 rok)
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,8343481,Dziennikarz_Roku_nie_pasuje_do_Radia_Szczecin.html 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie