Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - mazowieckie Czy dziennikarka Gazety Mławskiej naruszyła dobra osobiste?

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Czy dziennikarka Gazety Mławskiej naruszyła dobra osobiste? PDF Drukuj Email
Środa, 29 Wrzesień 2010 12:58
Do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynął pozew stwierdzający naruszenie dóbr osobistych przez Spółdzielnie Pracy Ciech - Press w Ciechanowie. Spółdzielnia jest wydawcą Gazety Ciechanowskiej i m.in. Gazety Mławskiej. 
 
Przedmiotem sporu jest artykuł prasowy zamieszczony w Gazecie Mławskiej. W artykule dowodzono, że w jednej z lokalnych firm miał miejsce mobbing, a w procesie rekrutacji nowych pracowników występowały podteksty seksualne. Osoba, której dotyczył ten tekst wniosła sprawę przeciwko dziennikarzom o ochronę dóbr osobistych na podstawie art. 23 i 24 kc. Strona powodowa wniosła o nakazanie złożenia oświadczenia i zasądzenie zadośćuczynienia w łącznej kwocie 50.000 złotych. W najbliższym czasie będzie miała miejsce kolejna rozprawa w tej sprawie.
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie