Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Wieczorek kontra Jaworowicz PDF Drukuj Email
Piątek, 01 Październik 2010 11:31
 Na wojenną ścieżkę z dziennikarką Elżbietą Jaworowicz wkroczył przewodniczący zachodniopomorskiego SLD - Dariusz Wieczorek. Polityk został jednym z członków zarejestrowanych dziś w łódzkim sądzie stowarzyszenia Stop Nierzetelni - zrzeszającego ludzi, którzy uważają się za pokrzywdzonych przez program Sprawa dla Reportera.  Wieczorek był bohaterem programu w 2003 roku, kiedy znany szczeciński biznesmen - Stanisław P. oskarżył go o przyjęcie łapówki. W sądzie Stanisław P. przyznał, że były to oszczerstwa, jednak Wieczorek wciąż czeka na przeprosiny od Elżbiety Jaworowicz.

Jak mówił dziś Dariusz Wieczorek sprawa musi zostać wyjaśniona do końca. - To, co na antenie telewizji publicznej było wygadywane, jakie bzdury były wygadywane, w jaki tendencyjny sposób został przygotowany program - uważa Wieczorek.

Ten program i zdaniem Wieczorka kilkadziesiąt innych. Dlatego trzeba z tym skończyć - dodaje Wieczorek. - Celem Stowarzyszenia jest walka z tego typu nierzetelnością i to nie tylko dziennikarską i to nie tylko dotyczącą tego programu. Cele zostały określone szerzej jako cele dotyczące walki z nierzetelnością jeżeli chodzi o kwestie zarówno mediów jak i urzędników państwowych.

Ale najpierw członkowie stowarzyszenia chcą rozprawić się z Jaworowicz. Nie dość, że wszyscy wystąpią do rady etyki mediów, to później najprawdopodobniej każdy z pokrzywdzonych pozwie Telewizję Polską za zniesławienie. Telewizja nie chce komentować sprawy dodając tylko, że stowarzyszać się może każdy.

Źródło: Polskie Radio Szczecin ("Wieczorek na wojennej ścieżce", 1 września 2010 r.)
http://radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=&cat=1
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie