Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Odwołanie Rakoczego PDF Drukuj Email
Niedziela, 17 Październik 2010 19:26
Dominik Rakoczy został odwołany ze stanowiska dyrektora TVP Kielce.

"Gazeta" dowiedziała się także, że w TVP  Kielce ostatecznie nie zostanie zatrudniony były prezes Radia Kielce Janusz Knap.
Powodem odwołania Rakoczego, jak dowiadujemy się nieoficjalnie, była niezadowalająca jakość programu, m.in. brak na antenie publicystyki. Ale mówi się także, że "nielojalność" w stosunku do władz TVP. Rakoczy, który z "Gazety" dowiedział się, że poza jego plecami zarząd Telewizji Polskiej chce zatrudnić w Kielcach Janusza Knapa na stanowisku kierownika redakcji, nie krył zaskoczenia taką propozycją. Przyznał, że nic o tym nie wie.
Decyzja została podjęta poza wszelkimi standardami ustalonymi przez same władze TVP. Zgodnie z nimi to dyrektor oddziału składa imienny wniosek o zatrudnienie. Rakoczy mówił "Gazecie", że w takiej sytuacji, gdy bez jego wiedzy i poza procedurami zatrudnia mu się pracownika "zastanawia się nad sensem swojego funkcjonowania na stanowisku dyrektora TVP Kielce". Po publikacjach "Gazety" w TVP nie zdecydowano się jednak na zatrudnienie Knapa.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce (13 października 2010 r.)-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8507213,Dominik_Rakoczy_odwolany_z_dyrektora_TVP_Kielce.html

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie