Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - zachodniopomorskie Kandydat na prezydenta Szczecina i sprawa fotoreporterów

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Kandydat na prezydenta Szczecina i sprawa fotoreporterów PDF Drukuj Email
Czwartek, 11 Listopad 2010 17:57
Sprawa nielegalnie umieszczonych zdjęć na portalu społecznościowym będzie załatwiona "po dżentelmeńsku" - zapowiedział na antenie Radia Szczecin - Krzysztof Zaremba.

Kandydat PiS na prezydenta miasta umieścił na swojej stronie zdjęcia wykonane przez szczecińskich fotoreporterów. Zdjęcia znalazły się tam bez ich zgody. Nie były podpisane, ani nikt za nie nie zapłacił. - Sprawa będzie załatwiona po dżentelmeńsku, solidnie, w dobrym starym brytyjskim stylu, natomiast przeprosiłem za to i nie jest to komfortowa sytuacja także dla mnie - zapowiedział Zaremba.

Na portalu pojawiło się 45 fotografii. Pięciu szczecińskich fotoreporterów: Marcin Bielecki z "Głosu - Dziennika Pomorza", Łukasz Szełemej z Radia Szczecin, Artur Kubasik z "Gazety Wyborczej Szczecin", Łukasz Węgrzyn z portalu wSzczecinie.pl oraz Łukasz Makowski z portalu Stetinum.pl, domagają się od Zaremby, pieniędzy za bezprawne wykorzystanie ich zdjęć. Wysłali pismo do senatora Zaremby z żądaniem zapłaty za ich publikację. Domagają się 300 zł za każdą fotografię.

Źródło: "Zaremba-sprawę załatwię po dżentelmeńsku" (Polskie Radio Szczecin, 9 listopada 2010r.)
http://radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=&cat=1
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie