Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - pomorskie Prezydent Sopotu wygrał proces z gazetą „Riwiera”

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prezydent Sopotu wygrał proces z gazetą „Riwiera” PDF Drukuj Email
Sobota, 27 Listopad 2010 17:03
Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał sopockiej gazecie „Riwiera” sprostowanie informacji dotyczących  prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Sąd orzekał w trybie wyborczym, wyrok jest zaoczny.

W czasie kampanii samorządowej gazeta podała, że prezydent prowadził agitację wyborczą w godzinach pracy oraz że nagrania dotyczące tzw. afery sopockiej są autentyczne.  Sąd zobowiązał wydawcę do sprostowania tych informacji. Redaktor naczelny gazety twierdzi, że sąd nie zawiadomił czasopisma o toczącym się postępowaniu i zapowiada odwołanie od wyroku. „Riwiera” jest kojarzona z kontrkandydatem Karnowskiego do fotela prezydenta Sopotu Wojciechem Fułkiem i jego komitetem „Kocham Sopot”.

Źródło: Polska Dziennik Bałtycki (18 listopada 2010 r.)- http://www.dziennikbaltycki.pl/stronaglowna/334118,sopot-jacek-karnowski-wygral-proces-z-gazeta-riviera,id,t.html


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie