Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - łódzkie Koniec magazynu "Piotrkowska 104". Zabrakło pieniędzy

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Koniec magazynu "Piotrkowska 104". Zabrakło pieniędzy PDF Drukuj Email
Czwartek, 20 Styczeń 2011 12:15
Nie będzie się już ukazywał bezpłatny miesięcznik "Piotrkowska 104" wydawany przez magistrat.
- Pieniądze na jego wydawanie z Biura Informacji i Komunikacji Społecznej UMŁ zostały wykreślone z budżetu na rok 2011 autopoprawką prezydent Hanny Zdanowskiej - mówi Marcin Masłowski z biura prasowego urzędu. - Zadecydowały o tym względy finansowe. Roczny koszt wydawnictwa to 202 tysiące złotych.
- Szkoda. Miesięcznik "Piotrkowska 104" miał cel promocyjny. W Łodzi nie ma innego periodyku, który systematycznie notuje, co dzieje się w mieście. Zapowiadaliśmy i opisywaliśmy wydarzenia kulturalne, pisaliśmy, co się dzieje w radzie miejskiej. To był diariusz, kronika publicystyczna - ocenia Arkadiusz Grzegorczyk, redaktor naczelny pisma.
"Piotrkowska 104" ukazywała się w nakładzie 3 tys. egzemplarzy. Docierała do 60 miejsc, m.in. instytucji kulturalnych, hoteli, bibliotek. Grzegorczyk: - Ludzie wypytywali o nowe numery, przychodzili do redakcji. W ostatnim, grudniowym numerze w "Piotrkowskiej 104" przedstawiano m.in. nową radę miejską i relacjonowano zaprzysiężenie prezydent Hanny Zdanowskiej. Były także: wywiad ze Zdzisławem Jaskułą, dyrektorem Teatru Nowego, teksty o przyszłości łódzkich ogródków działkowych i o targach ślubnych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź, „Koniec magazynu "Piotrkowska 104". Zabrakło pieniędzy” (2011-01-19)
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie