Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Znieważał Żydów we własnym „Biuletynie” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Styczeń 2009 20:36
Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ przedstawiła dziś zarzut znieważenia Żydów z powodu ich przynależności narodowej i etnicznej oraz zarzut publicznego nawoływania do nienawiści adresowanej do osób narodowości żydowskiej Grzegorzowi W., wydawcy tzw. „Biuletynu”. Grzegorz W., który jest autorem większości materiałów prasowych publikowanych w „Biuletynie”, twierdzi, że jest bojownikiem o wolność słowa. O wydawaniu przez Grzegorza W., prominentnego w Lublinie działacza Ligi Polskich Rodzin (jest prezesem Zarządu Miejskiego LPR), antysemickiego, niezarejestrowanego periodyku pierwsza na Lubelszczyźnie poinformowała „Gazeta Wyborcza Lublin”. Z „Wyborczej” można się dowiedzieć, że Grzegorz W. kolportował „Biuletyn” wśród mieszkańców i lokalnych polityków. Pismo regularnie do swych skrzynek otrzymywali lubelscy radni. Jak donosi prasa żaden z nich w żaden sposób nie zareagował na antysemickie treści.
Zareagowała za to prokuratura. Wszczęto dochodzenie. Grzegorzowi W. grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Grzegorz W. po przedstawieniu mu zarzutów zorganizował konferencje prasową. Odbyła się w lokalu Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. Wydawca „Biuletynu” podkreślał, że walczy o wolność słowa, a stawiane mu zarzuty mają wymiar polityczny.
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie