Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - podkarpackie Wpis nawołujący do zabójstwa premiera i prezydenta?

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Wpis nawołujący do zabójstwa premiera i prezydenta? PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Maj 2011 10:28
Dział bezpieczeństwa Wirtualnej Polski skierował zawiadomienie do Komendy Głównej Policji, dotyczace komentarza umieszczonego na forum portalu.

KGP przekazała sprawę do dębickiej Prokuratury Rejonowej, ponieważ to na jej terenie dokonano wpisu komentarza. 2 stycznia 2011 na forum WP internauta napisał: ,,Wyjdźmy na ulice. Obalić III RP, obalmy kapitalizm. Gdzie są ikony Solidarności? Są razem ze złodziejami. Wałęsa to największy zdrajca sprawiedliwości społecznej. Obalmy PO, znieśmy system, chodźmy do Warszawy. Zabijmy Tuska i Komorowskiego, Komorowską zgwałćmy, a Sejm spalmy. Wyjdźmy protestować, strzelając do nich. Usuńmy ich z władzy. Weźmy za broń i strzelajmy w stronę zdrajców". Pod komentarzem pojawiły się wpisy innych internautów zbulwersowanych wpisem. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nawoływania w miejscu publicznym do zabójstwa prezydenta Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. Jak ustalono, komentarz został umieszczony na forum przez 53- letniego mieszkańca Stobiernej k. Dębicy. Mężczyzna twierdzi, iż nie jest autorem wpisu. Na razie policjanci wysłali komputer do analizy przez biegłego, w celu ustalenia kto jest autorem komentarza. Za nawoływanie do zabójstwa w miejscu publicznym grozi do trzech lat więzienia.


Źródło: Marcin Kobiałka, Kto nawoływał do zabójstwa premiera? Gazeta Wyborcza Rzeszów, 20.05.2011.

A.Adamska

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie