Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Obrażanie w sieci PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Maj 2011 07:05
Z zawiadomienia szefa MSZ Radosława Sikorskiego stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pomówienia go w sieci. Minister chce,aby odpowiedzialność nie ponosili jedynie internauci, ale również wydawcy portali i moderatorzy forów.

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, w wywiadzie udzielonym gazecie 'Super Nowości' zapowiada, że jeżeli minister Sikorski wygra sprawę w sądzie, to najprawdopodobnie on uczyni podobnie i powiadomi śledczych na temat obraźliwych internetowych wpisów pod jego adresem. Jak zaznacza te negatywne komentarze osiągają apogeum w okresie kampanii wyborczej i dotyczą nie tylko jego osoby, ale również członków rodziny. 'Internet, jak kiedyś ubikacja na dworcu. Można tam wejść i bezkarnie pisać wszystko na ścianie. Ludzie wylewają swoje frustacje, niezadowolenie albo zwyczajną nienawiść w stosunku do innych."- twierdzi burmistrz Wolicki.


Źródło: Paweł Galek, W Internecie, jak w brudnym i śmierdzącym szalecie, Super Nowości, 30.05.2011.


A. Adamska


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie