Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Rydzyk się odwołał. Nie chce płacić grzywny PDF Drukuj Email
Czwartek, 03 Listopad 2011 08:52

 

Szef Radia Maryja jednak odwołał się od werdyktu sądu o nieodroczeniu mu terminu płatności 4,5 tys. zł kar finansowych za prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy. I znów zablokował przekazanie sprawy komornikowi. 
  
O. Tadeusz Rydzyk miał zapłacić należność najpóźniej do 8 października. Zamiast pieniędzy, tego dnia wysłał do sądu wniosek o prolongatę terminu do czasu, aż Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy przepisy o zbiórkach publicznych, na podstawie których został skazany, są zgodne z ustawą zasadniczą. Toruński sąd stwierdził, że nie ma potrzeby tego badać i oddalił jego postulat. Na tę decyzję służyło jednak duchownemu zażalenie, z czego skwapliwie skorzystał w ostatni poniedziałek. Rozpozna je toruński sąd odwoławczy, zanim do tego dojdzie, upłyną minimum dwa tygodnie.

 

Przypomnijmy, redemptorysta został skazany na 3,5 tys. zł grzywny (dodatkowo musi zapłacić ok. 1 tys. zł kosztów poniesionych w sprawie) za to, że w 2009 r. jego stacja nadawała bez pozwolenia apele o wpłaty na Telewizję Trwam, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz odwierty geotermalne w Toruniu.

Żródło:

 http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,10577084,O__Rydzyk_sie_odwolal__Nie_chce_placic_grzywny.html#ixzz1cd1trqdR
 

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie