Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Prezes publicznego Radia Olsztyn zawieszona PDF Drukuj Email
Wtorek, 03 Luty 2009 14:17
Rada nadzorcza publicznego Radia Olsztyn zawiesiła prezes rozgłośni Wiolettę Machniewską. Rozgłośnią kierować ma dotychczasowy redaktor naczelny Leszek Sobański. Informacje potwierdził jeden z członków rady nadzorczej Radia Olsztyn Zenon Złakowski. - Panią Machniewską zawiesiliśmy na trzy miesiące uznając, że tak będzie lepiej dla rozgłośni -powiedział Złakowski odmawiając odpowiedzi, co było przyczyną zawieszenia Machniewskiej.

 

Sama Machniewska w zamieszczonym na stronie internetowej rozgłośni oświadczeniu opisała swoje osiągnięcia w kierowaniu rozgłośnią. Podkreśliła, że mimo zmniejszających się wpływów z abonamentu wyposażyła radio w nowoczesny sprzęt, przeprowadziła latem dużą akcję promocyjną i podkreśliła, że "pracownicy Radia Olsztyn są zaraz po warszawskiej spółce najlepiej zarabiającymi pracobiorcami spośród wszystkich zatrudnionych w regionalnych rozgłośniach radiowych".Dyrektor została zawieszona z powodu konfliktu, w jaki popadła z Sobańskim oraz częścią dziennikarzy. Wielu z nich oskarżało prezes radia o sprzyjanie PiS i promowanie audycji osób nie będących dziennikarzami, a sprzyjających partii np. pracowników olsztyńskiego IPN, którzy w Radiu Olsztyn ujawniali zawartość teczek SB znanych w mieście osób.Leszek Sobański z rozmowie potwierdził, że rada nadzorcza zaproponowała mu kierowanie rozgłośnią do 1 maja i on przystał na tę propozycję. - Zobowiązano mnie do przedstawienia do końca lutego planu oszczędnościowego rozgłośni i zażegnania konfliktu z załogą wywołanego m.in. sytuacją finansową firmy. A finanse firmy zmniejszają się od 2006 roku z powodu coraz mniejszych wpływów z abonamentu - powiedział.Kojarzona z PiS Wioletta Machniewska kierowała Radiem Olsztyn od października 2007 roku.

Publiczne Radio Olsztyn jest największą rozgłośnią regionalną na Warmii i Mazurach.

Źródło PAP (31 stycznia 2009)

 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie