Strona główna Korespondenci

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Korespondenci lokalni Drukuj

Dolnośląskie:
Jan Rzepa

z zawodu nauczyciel, absolwent szkoły praw człowieka, jednym z jego zainteresowań jest funkcjonowanie praw człowieka w praktyce. 

Kujawsko-pomorskie
Lidia Błażejczyk

politolog UAM Poznań, nauczyciel, pracujący w systemie oświaty i pomocy społecznej, absolwentka Szkoły Praw Człowieka, zainteresowania: edukacja i monitorowanie praw człowieka.

Lubelskie: 
Agnieszka Adamska

doktorantka w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Politologii Uniwersytetu im. Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.


Lubuskie: 
Dobiesław Barczyński

pedagog, absolwent Szkoły Praw Człowieka, prezes Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego "Civilitas", inicjator i współrealizator kilkudziesięciu projektów edukacyjnych i innych działań społecznych. 


Łódzkie: 

Aleksander Szymański

prawnik, notariusz we właściwości Izby Notarialnej w Łodzi.


Małopolskie: 
Piotr Kuspyś

absolwent Szkoły Praw Człowieka, komentator BBC, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim.


Mazowieckie: 
Łukasz Łebski

student Wydziału Praw i Administracji  oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.


Opolskie: 
Błażej Choroś

politolog, asystent w Instytucie Politologii, Uniwersytetu Opolskiego, absolwent Szkoły Praw Człowieka oraz redaktor czasopisma politologicznego "Dyskurs".


Podkarpackie: 

Lesław Zdziebło
 

absolwent Szkoły Praw Człowieka, pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, były oficer prasowy, przez ostatni rok - Pełnomocniki Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. Obecnie przygotowuję pracę doktorską z zakresu praw i wolności człowieka.

 

Podlaskie:
Marta Kowalska

studentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, członek Studenckiej Poradni Prawnej, współorganizator "Maratonów pisania listów" Amnesty International w Białymstoku.Pomorskie: 
Agata Plutowska

absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W kręgu jej zainteresowań znajdują się przede wszystkim zagadnienia z zakresu praw człowieka, jak również prawo karne oraz public relations. Pracuje społecznie – jest byłą prezeską ELSA Gdańsk, organizatorką konferencji i spotkań, współpracowała z UNICEF Polska.


Śląskie: 
Gabriela Chodura

absolwentka Szkoły Praw Człowieka, z wykształcenia filozof, przez prawie 10 lat pracowała w mediach - przez większość tego czasu w radiu "Eska" a następnie w TVP. Aktualnie pracuje jako specjalista d/s promocji i reklamy. 


Świętokrzyskie: 
Barbara Migała

pedagog szkolny  w SP w Kielcach, mediator wpisanym na listę Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów i Stowarzyszenia "Mediacje Polska".


Warmińsko-mazurskie: 
Teresa Astramowicz-Leyk

dr nauk o polityce, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i w Olsztyńskiej Szkole Wyższej, absolwentka VI Kursu Szkoły Praw Człowieka.


Wielkopolskie: 
dr Krzysztof Przybyszewski

adiunkt w Zakładzie Filozofii Społecznej i Politycznej Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu, uczestnik Warsztatów Dziennikarskich Młodych Polis w latach 1994-1998, absolwent Szkoły Praw Człowieka, opiekun Koła Naukowego Życia Publicznego Lieber Civis na UAM; współorganizator warsztatów filozoficznych dla młodzieży szkół średnich. Poznański koordynator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego: Prawa człowieka w filmie. Prowadzi zajęcia z historii filozofii, filozofii społecznej i politycznej, praw człowieka, partii politycznych. Autor wielu publikacji naukowych. Zachodniopomorskie: 
Katarzyna Szostak, Karolina Albrewczyńska

studentki prawa Uniwersytetu Szczecińskiego

 

Logowanie

Logowanie do systemu dla korespondentów lokalnych
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie