Strona główna O programie Aktualności programu Aktualności Lokalne Lokalne - łódzkie W Łodzi powstał studencki portal dla dziennikarzy.

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

W Łodzi powstał studencki portal dla dziennikarzy. PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Marzec 2009 19:02

Sylwia Kalinowska, Paweł Papiernik i Rafał Krzyżański  troje studentów dziennikarstwa w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi założyli jedyny w kraju profesjonalny portal dziennikarski www.dziennikarzepress.pl.


Stronę można oglądać od tygodnia. Portal jest podzielony na kategorie, m.in. polityka, muzyka, sport, świat gadżetów. Każda z nich składa się z podkategorii. Razem to ponad 20 działów, w których można umieszczać swoje prace. Troje studentów działa pod patronatem swojej szkoły. Współpracują również ze Studenckim Radiem Żak Politechniki Łódzkiej, "Gazetą Wyborczą" i Radiem Studyo. Chcą współpracować również z Uniwersytetem Łódzkim i  z łódzkim magistratem. W przyszłości mają nadzieję stworzyć forum dyskusyjne dla dziennikarzy zawodowych.

Promocję zaczęli lokalnie, ale w przyszłym semestrze chcą wyjechać z portalem w Polskę. - Będziemy reklamować go na uczelniach całego kraju. Wiele młodych ludzi ma świetne pióro. Szkoda, żeby się zmarnowało - mówią młodzi dziennikarze.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź; Studencki portal dla dziennikarzy, autor Bartłomiej Dana, (2009-03-08)


 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie