Strona główna Litygacja Obserwacja sprawy dziennikarki Edyty Ż.

Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Obserwacja sprawy dziennikarki Edyty Ż. PDF Drukuj Email
Czwartek, 16 Kwiecień 2009 11:27
Dziennikarka Życia Warszawy w 2003 r. wydała szereg artykułów dotyczących sprawy budowy Ratusza w Wilanowie. W artykułach odniosła się do wiceprezes spółki budującej ratusz wraz z miastem wilanowskim. Dziennikarka wskazała, że ta sama osoba – B.Y.- była w zarządzie spółki Ratusz Wilanów, a teraz jest właścicielem spółki budującej nowy ratusz. Dziennikarka opisała również postępowanie, jakie zostało wszczęte przeciwko B.Y. przez prokuraturę i ukrywanie przez nią posiadanego majątku. Właścicielka spółki związanej z budową ratusza wniosła powództwo o ochronę dóbr osobistych w związku z publikacjami.

W sprawie został wydany niekorzystny wyrok zaoczny. Dziennikarka złożyła sprzeciw. Sprawa jest w toku. Przeciwko powódce zostało wszczęte postępowanie karne w związku z nadużyciami przy budowie ratusza.

10 marca 2009 r. Dominika Bychawska obserwowała niniejsze postępowanie sądowe.
 
 
pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie