Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Mogilno. Nikt się nie przyznaje do wydania bezpłatnego pisemka, krytykującego burmistrza PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Październik 2010 08:31

Starosta Tomasz Barczak zaprzecza, że ma związek z wydawaniem "Głosu Mogilna", pisma które krytykuje jego politycznego rywala Leszka Duszyńskiego.

Więcej…
 
Napięta sytuacja w TVP Wrocław PDF Drukuj Email
Czwartek, 20 Maj 2010 12:31
Demonstracja przeciwko zwolnieniom i zmianom w ramówce dziś pod wrocławskim oddziałem TVP. Związek nie ma jednak pretensji do władz spółki, tylko do rządu .
Więcej…
 
"Symbole w szkole?Dziś debata o krzyżach w XIVLO",Gazeta wyborcza-Wrocław,J.Harłukowicz,16XII2009r PDF Drukuj Email
Środa, 30 Grudzień 2009 17:38
Debata to efekt petycji, jaką u dyrektora IV LO we Wrocławiu złożyło troje uczniów domagając się zdjęcia krzyży zawieszonych w  pomieszczeniach szkolnych. W petycji powołali się na listopadowy wyrok Trybunału Praw Człowieka , który rozpatrując skargę Soile Lautsi Albertin, uznał, że zawieszenie krzyży w klasach narusza wolność religijną. Odpowiadając na petycję dyrektor najpierw zaproponował, że od nowego roku krzyże będą wisieć tylko w klasach, w których odbywają się lekcje religii. Jednak po nagłośnieniu sprawy przez media, dyrektor wycofał się ze swoich deklaracji. Tłumaczył się że obowiązuje go zarządzenie ministra edukacji w sprawie nauki religii w szkołach z 1992 roku, w którym widnieje zapis, iż "w pomieszczeniach szkolnych może być umieszczony krzyż ". W szkole rozgorzał spór o obecności krzyża w pomieszczeniach szkolnych, a możliwość zaprezentowania swoich stanowisk ma dać debata, w której udział wezmą autorzy petycji, uczniowie mający zdanie przeciwne, a także zaproszeni goście: katolicki publicysta Tomasz Terlkowski oraz filozof i etyk prof. Jan Hartman.Debatę poprowadzą dwaj nauczyciele wiedzy o społeczeństwie.

 


http://www.hfhr.inforia.net/przeglad.aspx?mode=podglad&id2=25517053
 Jacek Harłukowicz  "Symbole w szkole" Dziś debata o krzyżach w XIV LO" , 16XII2009r.Gazeta Wyborcza-Wrocław, 
www.wroclaw.gazeta.pl
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie