Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów o niedopuszczeniu obserwatora Helsińskiej Fundacji w ich sprawie PDF Drukuj Email
Środa, 09 Wrzesień 2009 12:00
Dnia 8 września 2009 r. przed Sądami Okręgowymi w Polsce odbyła się pikieta pt. Afery i bezprawie. Pod Częstochowskim Sądem Okręgowym pikietowało Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów, którzy w wywiadzie dla Telewizji Orion wskazali na ich sprawę o naruszenie art. 212 k.k. oraz o niedopuszczenie obserwatora Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka do udziału w rozprawie.
Więcej…
 
Wikipedia wygrała proces we wrocławskim sądzie PDF Drukuj Email
Czwartek, 25 Czerwiec 2009 10:52

Wrocławianin  Arnold B. poczuł się urażony treścią wpisu zamieszczonym w Wikipedii. Pozwał więc Stowarzyszenie Wikimedia Polska bo uznał, że to ono odpowiada za encyklopedyczne treści Wikipedii. Wrocławski sąd uznał, że informacje zawarte we wpisie naruszają jego dobra osobiste, ale pozwane stowarzyszenie nie odpowiada za to.

    Arnold Buzdygan- wrocławski internauta i przedsiębiorca zauważył, że w internetowej Wikipedii ktoś napisał o nim, że jest trollem.
W sieci oznacza to osobę naruszającą kulturę dyskusji na forach internetowych. Napisano też jakoby podczas internetowych dyskusji A.Buzdygan posuwał się do gróźb pobicia. Wrocławianin poczuł się urażony i pozwał Stowarzyszenie Wikimedia do sądu.
Sąd stwierdził, że biogram  A.Buzdygana w polskiej wersji Wikipedii zawiera informacje naruszające jego dobra osobiste, ale pozwane stowarzyszenie nie odpowiada za to. Pozwane stowarzyszenie przekonywało sąd, że nie odpowiada za treści redagowane przez internautów bo to oni redagują encyklopedię.
   Co ma więc zrobić osoba, która uzna, że zawarte treści naruszają jego dobra osobiste? Może ustalić kto jest autorem wpisu
i pozwać go do sądu lub też wystąpić do sądu w USA przeciwko Wikipedia Foundation, bo to ona jest właścicielem całej Wikipedii.
A. Buzdygan stwierdził, że cieszy go uznanie przez sąd, że wpis narusza jego dobra osobiste. Ma też nadzieję, że internauci usuną obraźliwy wpis i przeproszą go.A Buzdygan nie wyklucza apelacji jak również pozwania jednego z autorów wpisu, którego udało mu się zidentyfikować.


Żródło: Marcin Rybak "Wikipedia wygrała proces we wrocławskim sądzie"  Polska Gazeta Wrocławska,2009-06-09 http://hfhr.inforia.net/przeglad.aspx?mode=podglad&id2=21891052
 
Znieważony Prezydent Stalowej Woli PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Maj 2009 10:35
Janusz Kotulski, radny Stalowej Woli, publicznie zarzucił kumoterstwo prezydentowi Andrzejowi Szlęzakowi. A prezydent oskarżył go o narażanie na utratę zaufania, niezbędnego do sprawowania funkcji publicznej.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie