Od 1 stycznia 2018 r. strona nie jest aktualizowana.

Tematyka wolności słowa została przeniesiona na stronę główną
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dostępną na: www.hfhr.pl

Zakaz fotografowania PDF Drukuj Email
Piątek, 27 Marzec 2009 07:34
25 marca  na sesji rady powiatu kraśnickiego wyjaśniono, budzącą duże wątpliwości próbę wprowadzenia zakazu fotografowania radnych przez dziennikarzy przysłuchujących się obradom. Na poprzedniej sesji jeden z radnych oburzył się z powodu robienia mu zdjęć i zwrócił się z prośbą o przygotowanie opiinii prawnej na ten temat.

Źródło:
http://dziamber.wordpress.com/2009/03/26/cofnieto-zakaz-fotografowania-9809/#more-1831

 
Rasiści nadal bezkarni PDF Drukuj Email
Czwartek, 26 Marzec 2009 22:39
Dnia 26 marca 2009 r. w Dzienniku Wschodnim ukazał się artykuł Dominika Smaga, "Rasiści nadal bezkarni" w którym opisana jest prowadzona przez neonazistów strona, na której umieszczana jest lista osób, które autorzy uznają za "wrogów rasy białej". Strona jest formalnie zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym pomimo trzech interwencji przez polskie władze strona nadal działa, a jej właściciele powołują się na bezgraniczną wolność słowa w Stanach Zjednoczonych.
 
Były pracownik policji chce odszkodowania PDF Drukuj Email
Wtorek, 24 Marzec 2009 16:38
25 tys. zł odszkodowania domaga się przed sądem b. cywilny pracownik komendy policji w Zamościu (Lubelskie), dyscyplinarnie zwolniony z pracy za zamieszczenie w internecie swojego zdjęcia w hitlerowskim mundurze.Krzysztof Wiatrzyk argumentował we wtorek przed sądem, że dostęp do zdjęć na portalu nasza-klasa.pl miało tylko wąskie grono jego znajomych i były to fotomontaże, na których ćwiczył umiejętności grafika komputerowego.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

pomorskie zachodniopomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie lubuskie wielkopolskie łódzkie dolnośląskie opolskie śląskie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie lubelskie